Zapraszając gości do swojego domu, możesz mieć pewność, że rozejrzą się nie tylko po jego wnętrzu, ale także będą chcieli podziwiać Twój dom na zewnątrz. Dlatego ważne jest nie tylko wnętrze, ale także i otoczenie naszego domu. Ponadto, czysty dom to definicja elegancji i nasza wizytówka. Warto dbać zatem także o jego zewnętrzną część.

Czyszczenie elewacji

Powinno odbywać się regularnie, aby uchronić budynek przed zarówno zabrudzeniami, jak i uszkodzeniami, pojawiającymi się naturalnie na wskutek użytkowania domu. Generalnie, można pokusić się o czyszczenie elewacji samemu, jednak jest to trudne i skomplikowane zajęcie, wymagające wiedzy oraz czasu. Jeśli nie podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, możemy w rzeczy samej pogorszyć stan zewnętrzny naszego domu. Dlatego zdecydowanie lepiej jest oddać te czynności wyspecjalizowanym specjalistom z doświadczeniem. Fachowa wiedza oraz profesjonalne produkty pozwolą nam uzyskać idealny i praktycznie jak nowy stan budynku, którym będzie miło pochwalić się ponownie przed rodziną i znajomymi.

Zabrudzenia elewacji mogą pojawić się z różnych przyczyn. Powodem narastania mchu czy pojawienia się nieestetycznego grzyba może być nadmierna wilgoć. Jasne ściany z czasem tracą swoje oryginalne kolory, ponieważ unoszący się pył i kurz w powietrzu zaczyna je pokrywać. Warto tutaj postawić na wiedzę fachowca, który nie tylko zdiagnozuje źródło problemu, ale także zadecyduje o najrozsądniejszym i najefektywniejszym rozwiązaniu.

Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia specjalistów, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie, wiedzę i doświadczenie w czyszczeniu elewacji, oraz dysponuje najnowszym i profesjonalnym sprzętem oraz odpowiednimi produktami służącymi do podjęcia się takich usług. Zajmujemy się między innymi czyszczeniem elewacji z glonów, mchu oraz różnego rodzaju zabrudzeń środowiskowych. Usługa ta jest kompleksowa, dotyczy nie tylko czyszczenia ścian, ale również trudno dostępnych dachów. W celu dostarczania swoich usług, firma korzysta między innymi z własnego podnośnika, który pozwala w bezpieczny sposób dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne miejsca.

Na czym polega czyszczenie elewacji i dachu?

Czyszczenie elewacji polega przede wszystkim na umyciu wodą za pomocą odpowiedniej myjki ciśnieniowej. Po spłukaniu brudu i nieczystości ze ścian, kolejnym etapem jest zabezpieczenie zwłaszcza tych wykonanych z kamienia, drewna lub metalu. Przy czyszczeniu z zastosowaniem preparatów profesjonaliści korzystają z odpowiednich produktów, które najlepiej poradzą sobie z mchem czy glonami. Oni wiedzą najlepiej, które preparaty są zarówno skuteczne, jak i ekologiczne dla środowiska, w które przecież po wykonaniu czynności wnika z powrotem zużyta woda wraz z chemikaliami.

Czyszczenie elewacji, w zależności od rodzaju materiału, z którego wybudowane zostały ściany, można także przeprowadzić, decydując się na piaskowanie elewacji. W tej metodzie korzysta się ze strumienia piasku wycelowanego na ścianę domu. Drobny piasek świetnie sprawdza się do ścierania najdrobniejszych zabrudzeń oraz czyści nawet bardzo wąskie czy trudno dostępne przestrzenie. Zastosowanie zabiegu hydropiaskowania jest pozbawione ryzyka uszkodzenia elewacji.

Innym sposobem czyszczenia elewacji jest nałożenie na zewnętrzne ściany odpowiedniego preparatu w postaci farby oraz pewnych środków chemicznych. Ten zabieg doskonale sprawdza się w celu usunięcia grzybicy. Nie dość, że odświeża kolor ścian, usuwa zagrzybione miejsca, to jeszcze zabezpiecza ściany przed ponownym incydentem na długo po wykonaniu zabiegu.

Podobnie wygląda czyszczenie dachu, które jest znacznie bardziej skomplikowane ze względu na zupełnie inny rodzaj materiałów oraz ogólną ciężką dostępność w tych miejscach. W zależności od materiału, specjaliści dobierają odpowiednie produkty i doprowadzają Twój dach do stanu jak nowego.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem umożliwiającym nam czyszczenie elewacji budynków z glonów, mchu i zabrudzeń środowiskowych. 

Usługi czyszczenia elewacji/ dachów wykonujemy na terenie Kościerzyny oraz okolicznych miejscowości.

 

 

 

 

#czyszczenie elewacji #usuwanie mchu #czyszczenie budynku