Usługi dźwigowe

We współczesnych czasach trudno sobie wyobrazić sobie szybką i sprawną realizację wielu prac budowlanych, remontowych, montażowych czy transportowych bez użycia odpowiedniego sprzętu. Dźwig to niezawodna maszyna z pomocą której można bez problemu przemieszczać duże przedmioty w inne miejsce lub na wymaganą wysokość. Dziś inwestorzy nie muszą decydować się na zakup tego sprzętu. Z ogromną pomocą przychodzą bowiem firmy zajmujące się wynajmem dźwigów oraz świadczące usługi w użyciem tego sprzętu.

Dźwig – niezawodny sprzęt do przemieszczania ciężarów

Dźwig to samojezdny pojazd umożliwiający podnoszenie oraz przenoszenie z miejsca na miejsce ciężkich ładunków. Do tego celu służy wysięgnik.

Sprzęt ten jest doceniany w każdym tym miejscu, w którym istnieje potrzeba przetransportowania wielu materiałów. Jeśli są one sporych rozmiarów oraz posiadają dużą wagę, to ich przemieszczenie z użyciem siły ludzkich rąk jest niemożliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firmy świadczącej usługi dźwigowe. Obejmują one nawet najbardziej skomplikowane zlecenia z użyciem tego niezawodnego sprzętu.

Dysponując dźwigiem samojezdnym można wykonać wszystkie prace związane z transportowaniem ciężkich przedmiotów bezpiecznie oraz zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi, ale tylko wówczas, gdy jest on obsługiwany przez osobę z odpowiednimi uprawianymi. Tylko doświadczony operator z dużymi umiejętnościami potrafi wykonać najtrudniejsze zadania.

Szeroki zakres usług z użyciem dźwiga

Dźwig jest niezastąpiony w wielu miejscach. Istotną zaletą tego sprzętu jest to, że można go użytkować na każdym rodzaju podłoża. Świetnie spełnia on swoją funkcję zarówno na płaskiej ulicy, jak i na nierównym i trudnym terenie. W zależności od typu maszyny, te potrafią swobodnie poruszać się po ruchliwych drogach, dzięki czemu ich transport nie sprawia większych problemów. Dużą zaletą dźwigów jest to, że podczas pracy nie generują uciążliwego hałasu. Doskonale sprawdzają się:

 • w budownictwie – podczas przenoszenia materiałów na wyższe kondygnacje czy mocowania stropów prefabrykowanych

 • w transporcie - podczas prac załadunkowych, rozładunkowych oraz przeładunkowych

 • w czasie wykonywania wielu prac montażowych

 • podczas wykonywania prac wykończeniowych 

 • podczas stawiania słupów

 • podczas obsługi farm wiatrowych

 • podczas wykonywania prac związanych z modernizacją infrastruktury technicznej

 • podczas montażu, demontażu oraz relokacji wielu maszyn, urządzeń oraz całych linii produkcyjnych

 • przy rozwieszaniu ogłoszeń na bilbordach

 • podczas mycia okien na wysokościach

Usługi dźwigowe sprawdzają się także doskonale podczas rozbiórki starych obiektów. Z pomocą tej maszyny prace te zawsze przebiegają bardzo szybko i sprawnie. Duże elementy konstrukcyjne mogą być bez problemu ładowane na pojazdy służące do ich wywozu z placu.

Bardzo ważne jest to, aby przed wynajęciem dźwiga sprawdzić jego udźwig maksymalny. Dziś firmy świadczące usługi w tym zakresie dysponują bowiem wysokiej jakości sprzętem, który potrafi podnieść czy przetransportować bez większych przeszkód nawet ładunki o masie sięgającej kilkadziesiąt ton.

Usługi dźwigowe – profesjonalizm i zaangażowanie

Usługi dźwigowe są wykonywane na bardzo wysokim poziomie. Firmy dysponują bogatym parkiem maszyn oraz je regularnie serwisują. Pozwala to na bezproblemową i bezpieczną realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Usługi dźwigowe są świadczone zarówno na rzecz firm, jak i osób prywatnych. Wynajem sprzętu zawsze odbywa się w umówionym terminie, a cena jest zależna od:

 • klasy dźwigu i jego parametrów

 • okresu wynajmu 

 • miejsca realizacji usługi 

 • stopnia trudności realizowanych prac

 • wartości przenoszonego ładunku

Wszystkie prace z użyciem dźwiga są wykonywane przez doświadczonych operatorów, którzy do zleconych zadań podchodzą z zawsze z dużym zaangażowaniem.

Skorzystanie z usług dźwigowych jest bardzo korzystnym rozwiązaniem wówczas, gdy istnieje potrzeba jednorazowego przemieszczenia ciężkiego ładunku. Jest to optymalne rozwiązanie, które zawsze pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Nasza firma dysponuje profesjonalnym dźwigiem ciesielsko-dekarskim marki Boecker.

Dźwig posiada zasięg 27m, dzięki czemu bez trudu poda konstrukcję dachową, dachówkę, blachę oraz panele fotowoltaiczne, zaoszczędzając czas i przyspieszając prace. 

 

 

#dźwig #podanie konstrukcji #panele fotowoltaiczne dźwig #dźwig ciesielsko-dekarski