Wycinka i przycinka drzew

Drzewa rosnące na posesji wymagają czasem przycięcia, jednak bez względu na to, czy powodem są względy pielęgnacyjne czy bezpieczeństwa, trzeba pamiętać, że jest to działanie ściśle określone w przepisach prawnych. Wycinka i przycinka drzew wykraczająca poza obowiązujące zasady pociągnie za sobą konkretne kary, nie wspominając już o ryzyku, z jakim związane jest samodzielne działanie. Tym samym, w przypadku potrzeby dokonania cięć, najlepiej zwrócić się do profesjonalnej firmy, takiej jak nasza.

Fachowa wycinka i przycinka

Od lat świadczymy usługi związane z wycinką i przycinką drzew. Pomagamy naszym Klientom uzyskać oczekiwany efekt, przeprowadzamy nasze prace sprawnie, ale jednocześnie dbamy o ich pełne bezpieczeństwo. Prace wykonywane na wysokości pociągają za sobą duże ryzyko dla ludzi i mienia, a niewłaściwie wykonana przycinka może tylko zaszkodzić drzewu, dlatego powinno być to zadanie oddawane fachowcom. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie i potrafimy bezproblemowo wykonać zlecenie nawet w przypadku trudnych przypadków, takich jak drzewa bardzo wysokie, pochylone czy rosnące w trudno dostępnych miejscach, blisko ogrodzenia, budynku czy napowietrznej linii energetycznej. Nasze doświadczenie w wycince drzew różnych rozmiarów przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo i sprawność wykonanej usługi, ale też ogólny komfort współpracy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, potrafimy doradzić i szczegółowo zaplanować prace, a po ich wykonaniu pozostawiamy uporządkowany teren. Posiadamy podnośniki koszowe obsługiwane przez pilarzy z wieloletnim doświadczeniem, a także duży rębak, dzięki któremu możemy na miejscu zrębakować gałęzie.

Z jakiego powodu przycinamy drzewa?

Cięcia koron drzew mogą być wykonywane zarówno ze względów pielęgnacyjnych, jak i bezpieczeństwa. Dzięki nam drzewa znowu wyglądają zdrowo, a przycinka nie raz okazała się ratunkiem dla drzewa, które wydawało się już bez szans. Jeśli takie cięcie zostanie wykonane nieprawidłowo, może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia rośliny, dlatego tak ważna jest współpraca z profesjonalną firmą. Możemy przycinać drzewa, skracać ich wysokość czy prześwietlać korony, tak by lepiej wyglądały, ale też by były stabilniejsze i nie stanowiły zagrożenia dla okolicznych obiektów czy przebywających w okolicy ludzi. Co możemy zrobić?

- zredukować koronę,

- wykonać cięcie minimalizujące ryzyko złamania,

- podkrzesać drzewo,

- usunąć gałęzie znajdujące się za blisko linii elektroenergetycznych czy budynków,

- usunąć chore, osłabione, uszkodzone czy martwe gałęzie i konary.

Przycinkę możemy wykonać na prywatnej działce, ale też na terenach gminnych, cmentarzach itp. 

Dlaczego czasem konieczna jest wycinka drzew?

Świadczymy kompleksowe usługi wycinania drzew, które są chore, uszkodzone czy stanowią zagrożenie dla mienia lub ludzi, ale zajmujemy się też drzewami zdrowymi. Wycinamy drzewa różnej wielkości i w różnym stanie, zawsze dbając o sprawność wykonania usługi, ale też jej bezpieczeństwo. Wykorzystujemy profesjonalny podnośnik koszowy, a pozostałości wycinki zrębkujemy własnym rębakiem. Oferujemy:

  • wycinkę drzew z ziemi (tradycyjna, ścięcie drzewa u podstawy i jego obalenie, wykorzystywana głównie na terenach otwartych),

  • wycinkę drzew wysokich przy użyciu podnośnika koszowego (ustawiamy podnośnik w okolicy drzewa, co pozwala na usprawnienie procesu usunięcia wysokiego drzewa, ale też jego pielęgnację, jak korygowanie korony czy wycinanie martwych gałęzi i konarów),

  • wycinkę w trudno dostępnych miejscach, zarówno częściową, jak i drzew w całości,

  • usunięcie krzaków, wiatrołomów czy samosiewów.

Jeśli potrzebne jest wykarczowanie działki, fachowe doradztwo odnośnie wycinki, techniczny nadzór w trakcie prac lub pomoc w uzyskaniu pozwolenia na wycinkę, warto zgłosić się do nas.

Mamy wiedzę i doświadczenie, które przekonało już wielu Klientów.

Wycinka i przycinka to sprawy, które najlepiej jest powierzyć fachowcom, zapraszamy do kontaktu!

 

 

#wycinka #przycinka #usuwanie drzew #podcinanie gałęzi #rębak #rębakowanie gałęzi #wynajem rębaka