Zadaszanie tarasów, ogrody zimowe

Firma Kaja zajmuje się konstrukcją dachów dwuspadowych i wielospadowych. W ofercie firmy jest także zadaszenie tarasów. Bez wątpienia taras jest elementem urozmaicającym architekturę budynku. Nie planując początkowo zadaszenia tarasu wielu inwestorów żałuje swojej decyzji. Jednak można to naprawić, wykonując zadaszenie tarasów w oparciu o konstrukcję drewnianą.  

Zadaszenie tarasu - co warto wiedzieć? 

Zadaszenie tarasu jest niewątpliwie ważnym elementem wykończenia. Podkreśla estetykę, ale też wpływa na wygodę. Warto zauważyć, że dobre zadaszenie chroni przed deszczem, ale też przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza gdy taras usytuowany jest od strony południowej jego zadaszenie jest wręcz niezbędne, by możliwe było jego użytkowanie w miesiącach letnich i w czasie upałów. W żadnym wypadku nie warto iść na tzw. łatwiznę i wybrać zwykły parasol dachowy, który jest nietrwały. Należy pamiętać, że dobre zadaszenie tarasu, to takie, które utrzyma nawet większe obciążenia spowodowane śniegiem. Dzięki niemu można również dobrze udekorować cały taras bez obaw, że deszcz czy śnieg zniszczy pozostawione na tarasie dekoracje. Oczywiście duże znaczenie ma wybór materiału na zadaszenie tarasu. Można tutaj zastosować drewno, aluminium lub stal i wszystkie te rozwiązania są naprawdę dobre. Ciekawym wyborem są blachy na rąbek czy gont bitumiczny. Wszystko zależy od preferencji klienta i tego co zostało umieszczone w projekcie budowlanym. Zadaszenie tarasowe może być dwuspadowe albo całkowicie płaskie. Jeżeli dopiero planujecie założenie tarasu, to warto postawić na inne rozwiązanie. Taras może pełnić też rolę ogrodu zimowego i także w tym przypadku nasza firma może wykonać zadaszenie poliwęglanowe. Zapewnia ono dobrą ochronę roślin przed nadmiernym promieniowaniem, a jednocześnie przenikanie ciepła. W związku z tym uprawa roślin egzotycznych takich jak palmy jest w ogrodzie zimowym możliwa. Wybierając naszą ofertę mają Państwo pewność, że zadaszenie spełni oczekiwania. Niewątpliwie zastosowane przez nas rozwiązania są najwyższej jakości. Na każdym etapie podchodzimy do prac z pełną precyzją. Dzięki temu efekt jest najwyższej jakości. 

Jak dobrać najlepsze zadaszenie tarasu?

Wybierając zadaszenie tarasu należy pamiętać, że musi być ono trwałe i niezawodne. W tym przypadku lepiej zainwestować w materiały trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także obciążenia. Ciekawym wyborem jest choćby poliwęglan. Odznacza się on wysoką wytrzymałością na zmienne warunki pogodowe oraz nowoczesną estetyką. Takie rozwiązanie pozwala na osłonięcie otwartej przestrzeni, ale przy tym zachowacie maksymalną przepuszczalność światła. Zadaszenie tarasu poliwęglanem tak naprawdę pasuje do każdej estetyki. Sprawdzi się do domów nowoczesnych, ale też klasycznych. Ten materiał jest dobrą alternatywą dla szkła, które jest mniej trwałe, a przy tym zdecydowanie droższe. Mogą Państwo wybrać poliwęglan o barwie mlecznej, ale też bardziej przejrzysty. Dzięki dużej elastyczności płyt zamontujemy je niezwykle szybko. Można zdecydować się na poliwęglan o grubości 10 mm lub 16 mm. Kolejną zaletą zadaszeń jest fakt, że posiadają one dobry współczynnik izolacyjności cieplnej, a także przenikania światła.           

Dlaczego warto wybrać ofertę firmy Kaja do wykonania zadaszenia tarasowego? 

Nasza firma pomoże Państwu wybrać najlepsze zadaszenie tarasu czy ogrodu zimowego. Posiadamy duże doświadczenie, a także wiedzę i umiejętności. Dzięki temu każde zlecenie wykonujemy z należytą starannością, a potwierdzeniem jakości są opinie zadowolonych klientów. Zawsze używamy najlepszych materiałów, które zapewniają trwałość, niezawodność oraz odporność na uszkodzenia. W razie pytań czy wątpliwości chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie. Jeżeli w danym projekcie budowlanym nie jest przewidziany taras, to można go odpowiednio zaadaptować, aby to funkcjonalne rozwiązanie znalazło się w bryle domu. Tarasy są niejako przedłużeniem domu i mogą mieć reprezentacyjny charakter.

Oczywiście liczy się tu jakość, dlatego zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

#ogród zimowy #tarasy #zadaszenia #wiaty garażowe #poliwęglan